BEDROOM

Saturday, April 15, 2017
Czas na zmiany. Fioletowo-różową sypialnię zamieniłam w morską oazę spokoju, dzięki czemu mój dom wypoczynkowy nabrał sielankowego klimatu. 


Przedmiotami stałymi, na których bazowałam były białe drewniane meble oraz podłoga. Swój projekt rozpoczęłam od wyboru odpowiedniego, a przede wszystkim wygodnego fotela, który jest wykonany z niebieskiego pluszu, natomiast nogi wpasowują się w klimat pozostałych mebli, enghish home, a akcentem są kryształy Swarovskiego, które korespondują z głównym źródłem światła.
Uwielbiam białą pościel i mnóstwo poduszek w amerykańskim stylu. Trzy odcienie gładkich poszewek w odcieniu modrym, baby blue i perłowej bieli oraz nietuzinkowe złote poduszki współgrają ze sobą perfekcyjnie. Całość dopełniona prześcieradłem w odcieniu morskiej głębi. 
Istotną dla mnie rzeczą był parapet, a dokładniej jego kolor, który bardzo mi przeszkadzał, dlatego zmieniłam go bezinwazyjnie, nakładając kawałek melanżowej wykładziny i ustawiając w rzędzie białe latarenki, przystrojone granatowymi wstążeczkami, a w środku niebieskimi podgrzewaczami.


Nie przepadam za przepychem wnętrz, by jednak nadać charakteru decyduję się na jeden, dwa dodatki, obowiązkowo świeże kwiaty w wazonie oraz ramki na ścianach. Mimo, że pomieszczenie jest duże, powiększam je optycznie za pomocą luster i szklanych drzwi.
Być może z odcieniami niebieskiego lepiej koresponduje srebro, ale ja zdecydowałam się na złote dodatki w postaci świeczników i lampki nocnej. Lusterko, które było czarne, przemalowałam na złoto jak i skrzynię, w której trzymam torebki, natomiast białe, zniszczone kartony obkleiłam błękitno-złotą tapetą, dzięki czemu zyskały drugie życie.
Jestem zwolenniczką prostych śnieżnobiałych firan do samej ziemi i ozdobnych zasłon, szukałam wszędzie, ale nie znalazłam moich wymarzonych modrych, dlatego szukając alternatywy wpadły mi w ręce te białe w granatowe kwiaty.

Toaletka, biurko, miejsce pracy i relaksu zostało odrestaurowane, gdyż na skutek intensywnego użytkowania uległo zniszczeniu, by uniknąć "powtórki z rozrywki kupiłam złotą podkładkę. podkładka - home & you

ramki na zdjęcia - IKEA

lampka nocna - IKEA

firany - IKEA

zasłony - IKEA

poduszki baby blue - IKEA

modre poszewki na poduszki - IKEA

złote poszewki na poduszki - H&M HOME

pościel - IKEA

prześcieradło - IKEA

latarenki - IKEA

złote świeczniki - H&M HOME

lustro na ścianie - IKEA

lusterko - IKEA

You Might Also Like

0 komentarze