DUBLIN, IRLANDIA

Thursday, January 30, 2020

Dublin, Irlandia. Pierwszy raz na Wyspach, co warto zobaczyć, w jaki sposób spędzić czas i gdzie zjeść?

Zdecydowałam się zarezerwować Sandymount Hotel****(Hebert Road, Sandymount, D4 Dublin, Irlandia) Hotel usytuowany jest bardzo blisko centrum miasta, tuż obok stacji kolejowej (500m) Landsdowne Road, w spokojnej okolicy.


Irlandczycy najchętniej spędzaliby całe dnie i noce w pubach czy barach. Warto zajrzeć do najsłynniejszego lokalu The Temple Bar by napić się piwa Guinness

Nie tylko dla smakoszy piwa rewelacyjną atrakcją jest browar Guinness. Budynek robi ogromne wrażenie. Miejsce zdecydowanie nie należy do nudnego muzeum.

Zaraz obok najpopularniejszego irlandzkiego piwa znajduje się destylarnia whisky James Jameson. Budynek chodź ukryty w niepozornych kamienicach przenosi nas do klimatu rodem z pierwszych lat produkcji alkoholu. Zaledwie 30-minutowy wykład o historii tego miejsca kończy się degustacją, a także drinkiem w barze (w cenie biletu).


Gdzie warto zjeść? W Dublinie dominują puby i bary oraz charakterystyczne knajpy, trudno o zróżnicowanie kuchni tak jak w naszym kraju. Kultowym daniem jest na pewno fish&chips. Polecam Beshoff Bros oraz knajpę z burgerami T.C. the counterNa pewno nie irlandzkie, ale smaczne makaroniki i inne słodkie paryskie pyszności zjecie w Laduree (1-3 South William Street, 2 Dublin) popijając firmowym szampanem i aromatyczną kawą.
Przejażdżka piętrowymi autobusami.
Co warto zobaczyć?


patrona Irlandii


TRINITY COLLAGE
Dublin
DUBLIN CASTLEMOST IM. SAMUELA BECKETTALUKSUSOWE PAMIĄTKI Z DUBLINA W BROWN THOMAS

You Might Also Like

0 komentarze