WIEDEŃ | AUSTRIA | BRNO | CZECHY

Thursday, March 12, 2020


W Wiedniu zatrzymaliśmy się w hotelu Melia Vienna ***** budynek jest najwyższy w całym mieście i usytuowany nieopodal centrum (za rzeką). Na 57 piętrze znajduje się restauracja, natomiast na 58 piętrze bar widokowy z tarasem. W budynku jest też wyselekcjonowana część z dostępem do salonu executive lounge dla klientów premium. 
  


  
Większość atrakcji znajduje się w centrum miasta. Na pewno warto zwiedzić Bleweder czyli barokowy pałac i galerię sztuki w jednym, gmach opery wiedeńskiej, nowoczesną galerię sztuki - Albertina, usytuowaną w sercu miasta katedrę św. Szczepana, która jest częstym punktem orientacyjnym, ratusz, zapierający dech w piersiach pałac Schonbrunn, zamek Hofburg, a także warto przespacerować się pośród urokliwych kamieniczek Hundertwasserhaus
Kuchnia austryjacka jest dość ciężka i tłusta, analogiczna do niemieckiej, charakteryzuje się przede wszystkim sznyclem wiedeńskim, zapiekanymi kluseczkami, przeróżnymi kiełbasami, kaiserachmarrn, struclą jabłkową oraz tortem Sachera (w Wiedniu znajduje się popularny hotel o tej nazwie). 

Bardzo popularnym miejscem na mapie kulinarnej Wiednia jest Cafe Central z 1876r.


Wiedeń charakteryzuje się rewelacyjną architekturą. Piękne, odnowione kamienice nieco w barokowym stylu urozmaicają spacery po mieście, wśród których znajdują się najbardziej luksusowe butiki.


Na ulicach nie brakuje miejsc serwujących przekąski. 
Cena ziemniaka 2€


widok z hotelu W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Brnie. Odwiedziliśmy punkt widokowy, z którego rozprzestrzenia się panorama na całe miasto. Po zmroku robi wrażenie. Na zdjęciu powyżej Katedra Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

You Might Also Like

0 komentarze