WYSPY ZIELONEGO PRZYLĄDKA | SAL | CABO VERDE

Friday, March 20, 2020


Kierunek turystyczny dziewiczy, który za 10-15 lat będzie zdecydowanie bardziej rozchwytywany ze względu na nowe hotele, pełnię słońca przez cały rok (sezon letni i zimowy) w ofercie biur podróży i nieustannie rozwijające się oferty wycieczkowe np. na sąsiednie wyspy lub sporty wodne. Raj dla surferów (świetne połączenie z Europą).
  


Hotel Riu Palace Cabo Verde ***** apartament 

Zacznę od tego, że hotele RIU to kompleks hotelowy Riu Palace Cabo Verde oraz Riu Funana. Jakie są różnice? Goście z Funany mają zakaz wstępu na terytorium Palace, ponieważ jest to niższa kategoria hotelowa (****), natomiast goście z Palace mogą dowoli korzystać z Funany (baseny, kids club, bary, restauracje, przestrzeń relaksacyjna itd.). Club PACHA oraz teatr (wieczorne show) znajduje się na terenie Funany. Ochroniarz otwiera nam drzwi, a w nocy używamy karty do pokoju i "odbijamy się". Moim zdaniem hotel niższy kategorią jest bardziej przyjazny dla dzieci, natomiast w Cabo Verde można bardziej wypocząć. 
  
  
Zajęcia w hotelu RIU Palace
   


W hotelu znajduje się bar w basenie.
Na plażę wchodzimy przez bramę, której pilnuje ochrona, w związku z czym jest zapewnione bezpieczeństwo gości, nikt inny nie wejdzie na teren obiektu, jeżeli chcemy wyjść w nocy również obijamy się przy bramce. 
  Na plaży znajduje się żłobek dla żółwi, można je adoptować.

beach party


Salinas - analogia Morza Martwego, bardzo mocno zasolony akwen wodny. Podczas floatingu możemy złowić kule soli.Espargos - stolica. Tutaj znajduje się lotnisko, a transfer do części hotelowej Santa Maria znajduje się 20 km na południe. 

My postanowiliśmy wynająć auto i na własną rękę zwiedzać wyspę wraz z naszym znajomym. Niewątpliwie w centrum miasta będziemy atrakcją turystyczną dla tubylców. Podczas spaceru po marketach i straganach owocowo-warzywnych czuć bitwę o klienta, choć tylko spacerowaliśmy.

Pojechaliśmy także do najuboższej dzielnicy Espargos (poza granicami miasta). Tamtejsze slumsy są w opłakanym stanie, brak tam jakiejkolwiek perspektywy na życie.
Miejscowość Buracona i słynne blue eye. Jaskinia, w której można nurkować, śmiałkowie oddają skoki.
Palmeira - miejscowość portowa, to tutaj znajduje się główny port dostaw żywności, ubrań, leków i mówiąc kolokwialnie wszystkiego, stosunkowo miniaturowy.


Parda Shark Bay - tutaj można pływać z Lemon Sharks. Baby rekiny nie stanowią zagrożenia dla człowieka.


Charakterystyczne molo w centrum Santa Maria. W każdą niedzielę na pomoście odbywa się targ rybny.Jeżeli macie ochotę na pool party lub iść nocą do clubu to skorzystajcie z taxi i jedźcie do Bikini Beach Bar - jest to serce imprezy na Sal.


Poniższe zdjęcia są wykonane z plaży hotelowej. Istnieje możliwość lotów między wyspami, małymi, prywatnymi samolotami. Najbardziej popularny to ten na Boa Vista i do stolicy Archipelagu - Praia.
  


You Might Also Like

0 komentarze