WYSPY ZIELONEGO PRZYLĄDKA | SAL | FOOD

Sunday, March 22, 2020

  
Hotel Riu Palace Cabo Verde | Wyspy Zielonego Przylądka | Wyspa Sal

Przygotowuję dla Was to, o co najczęściej mnie prosicie, czyli wyżywienie podczas wakacji.

Hotel charakteryzuje się all inclusive 24/7 czyli dostępność do napojów bezalkoholowych oraz alkoholowych, a także do posiłków przez cały czas.

Na terenie całego obiektu znajdują się 14 restauracji / barów:

1) MAIN RESTAURANT czyli restauracja główna, w której serwowane są śniadania, obiady i kolacje. Dominuje kuchnia międzynarodowa/kontynentalna.

Śniadanie:
- na słodko (francuska/włoska) wszelkiego rodzaju croissanty, babeczki, muffinki, naleśniki, każdego dnia co najmniej 6 różnych smaków amerykańskich donuts, różnorodny wybór pieczywa i bułeczek maślanych
- na słono typowe brytyjskie śniadanie czyli fasolka, bekon, kiełbaski, jajka w każdej możliwej postaci, omlety

Kolacja: dominują przede wszystkim owoce morza (mule/krewetki/ośmiornice), ryby, steki i różnorodne mięsa.

Przystawki:
Różnorodne antipasti podawane na ciepło i zimno, często gotowe mini przystawki takie jak: włoskie wędliny z warzywami, szparagi z sosem beszamelowym, guacamole, carpaccio z łososia, ośmiornicy czy z tuńczyka, awokado w różnorodnych postaciach, mini sałatki cezar, sałatka z owoców morza, oliwki i wiele, wiele innych propozycji od szefa kuchni.

Wyselekcjonowane sery oraz wędliny do win. 

Kąciki kulinarne + cooking show
- część rybna / owoce morza
- część mięsna
- część włoska pasta, pizza, lazania, bruschetta
- część azjatycka
- bar sałatkowy
- sushi

Generalnie menu jest różnorodne, podstawowe dania powtarzają się każdego dnia, takie jak: pizza, makaron, bar sałatkowy, jednakże co wieczór jest coś nowego/innego. Menu zmienne / różnorodne smaki i podanie np. krewetek itd.

Desery:
Fontanna z białą, mleczną i deserową czekoladą w towarzystwie owoców, żelek, słodyczy.

Babeczki, mini desery, ciasta, lody, cukierki.

Obiad serwowany jest analogicznie do kolacji. Szczerze mogę powiedzieć, że cokolwiek sobie zażyczycie i lubicie, na pewno to znajdziecie. 

  
2) FUSION RESTAURANT KRYSTAL (a la carte) z menu wybieramy 4 dania, które są nam serwowane wraz z prywatnym cooking show. Wymagana wcześniejsza rezerwacja stolika. Czas trwania kolacji to ok. 2 - 2.5h (poniżej przedstawiam menu w wersji polskojęzycznej)   
3) SOFIA menu 3-daniowe (częściowo restauracja a la carte, częściowo bufet) serwująca dania włoskie, również wymagana jest wcześniejsza rezerwacja, poniżej menu polskojęzyczne. 

  
4) STEAKHOUSE restauracja a la carte (wymagana wcześniejsza rezerwacja) kuchnia międzynarodowa, dominują steki i inne dania z grilla. Restauracja znajduje się nad basenem.

  
5) Lobby bar DAIQUIRI

6) Bar PLAZA

7) SALOON BAR BOAVISTA z tarasem / część wieczorna / show

8) SAL bar na plaży

9) Bar swim-up nad basenem BOTAFOGO

10) Restauracja nad basenem SNACK-BAR serwująca lunch i przekąski, analogicznie do obiadu jak wskazałam powyżej, urozmaicona o fast food: burgery, hot dogi, tosty, kanapki, frytki, nuggetsy.

11) Bar w basenie

12) SPORTS BAR

13) Bar w CLUBIE PACHA 
  
14) Kawiarnia CAPPUCCINO (menu poniżej)

Dodatkowo w każdym apartamencie (w pokojach również) znajduje się prywatny bar z wódką, tequilą, whisky, rumem, a także bar ze schłodzonymi napojami bezalkoholowymi w szkle, kawa i herbata, który uzupełniany jest co 48h. Kostkarka do lodu znajduje się w części wspólnej (na korytarzu). 

You Might Also Like

0 komentarze